Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3NOVÉ MODELY ATR-1 JSOU SKLADEM!!Naskladnili jsme pro Vás nové modely moto přileb nižší řady ATR-1. Jedná se o nové grafiky Flight,... arr3Filip Hájek mistrem ČR juniorů 2018Filip Hájek ambassador přileb 6D Helmets pro Českou republiku a Slovensko, se stal minulý víkend... arr3Filip Hájek Ambassador 6D - plochá dráhaNadějný plochodrážní jezdec Filip Hájek se rozhodl snámi spojit síly a stal se součástí našeho... arr3Rider Rap - Nic Long Blog Headspace nabízí spoustu zajímavého čtení. Dnešní článek je z rubriky Rider Rap o... arr3Blog Headspace  Další velice zajímavý článek z blogu Headspace psaný samotným CEO Bobem Weberem.... arr36D Helmets zachránila život.Zkušenost našeho prodejce a zároveň zákazníka v jednom. Naštěstí vše dopadlo nakonec dobře. Přilby... arr36D vítěz NFL Head Health Challenge III6D Helmets společně se společností Dynamic Research (6D testovací partneři) získávají hlavní cenu... arr3Starší novinkyZajímavé výsledky výzkumu z amerického juniorského supercrossového šampionátu US Mini Moto indoor...

6D Helmets » Technologie
Technologie 6D Helmets

 

Podrobnější popis technologie 6D.pdf

Omni-Directional Suspension (ODS) je revoluční patent, který poskytuje ochranu mozku nesrovnatelnou s ostatními výrobci přileb. ODS je plně aktivní prvek uvnitř helmy, který řidí kinetickou energii a snižuje úhlové zrychlení při přenosu nárazové energie do mozku.

Inovativní ODS™ systém vylepšuje regulaci nárazu v rámci vnitřního vybavení přilby. Technologie ODS™ je vytvořena za účelem ochrany vaší hlavy v širším rozsahu přenosu energie, zejména úhlové zrychlení v nízkých a vysokých dopadových rychlostech, lépe než tradiční helmy. V rámci testů ODS™ prokázalo obrovskou redukci přenosu energie směrem k hlavě. Dává to tedy velkou šanci zabránit otřesu mozku nebo jinému poranění hlavy, na rozdíl od tradičních přileb.

Tyto tlumící prvky jsou srdcem a duší celé technologie. Elastické vlastnosti tlumících prvků společně s tvarem “přesýpacích hodin“ umožňují 3 dimenzionální pohyb vnitřní EPS vrstvy vůči vnější EPS vrstvě a skořepině. Tlumící prvky jsou opatřeny na konci tzv. “cup“ segmentem, který přesně zapadá do otvorů na vnější a vnitří EPS vrstvě a spojuje tak všechny prvky dohromady.

 

Tyto grafy určují, jak patentovaná technologie Omni-Directional Suspension, radikálně snižuje přenos úhlového zrychlení působícího na hlavu, jak při nízké rychlosti tak při vysoké rychlosti. V těchto případech se jedná o významné snížení přenosu energie.

Úhlové zrychlení je definováno jako rychlost změny úhlové rychlosti v průběhu času. Úhlové zrychlení je generováno z šikmých dopadů na povrch helmy.

 

Tento graf vyznačuje jak dlouho trvá energii nárazu do dasažení maximální G síly. Doba doběhu síly energie je jednou z nejdůležitějších složek, jak snížit závážnost a rozsah jakéhokoliv nárazu.

Tedy čím více času, tím méně závažný přenos energie se stane. Patentovaná technologie ODS je tím nejlepším pro prodloužení tohoto času. Ve skutečnosti více než zdvojnásobuje dobu do vrcholu dasažení maximální G síly.

 Air Gap™

 

Exkluzivní Air Gap™ chladící systém obsahuje 13 větracích otvorů - 8 sacích a 5 ventilačních. Tyto sací otvory společně s ventilačními otvory na tváři nasávají studený vzduch přímo do větrací mezery, která odvádí horký vzduch a vlhkost z předku přilby.