Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

6D Helmets » ATR-2 » Technologie » Technologie

Nová ATR-2 posouvá hranice bezpečnosti v oblasti ochrany hlavy zase o něco dál. Největší novinkou nové řady ATR-2 je zcela nový systém Omni-Directional Suspension (ODS), který je revoluční mezi ostatními výrobci v oblasti ochrany hlavy. Jedná se o nové rozvržení samotného systému uvnitř přilby, který jako celek prodlužuje dobu nárazu o 30% více, než u starého rozvržení systému ODS. Dochází tím ke zlepšení průběhu lineárního a úhlového zrychlení. Nový pokročilý systém ODS byl silně ovlivněn vítězstvím v soutěži Head Health Challenge III NFL.

Od klasických tlumících prvků, jak je známe z předešlé verze bylo ubráno a byly nahrazeny většími tlumícími prvky miskového tvaru. Klasické tlumící prvky zůstaly pouze po obvodu přilby. Tvarově se přilba také proměnila, pro lepší pohlcení samotné nárazové energie, společně s masivnějším‚‚Sternum Par'' sloužícím pro lepší pohlcení nárazové energie v oblasti čelisti.

 

 

Co se nachází uvnitř přilby

 

Jak už bylo řečeno, samotný systém ODS prošel revoluční změnou. Původní tlumící prvky, které se nachází u modelu ATR-1 zůstaly pouze u nové ATR-2 po obvodu přilby. Zbytek byl nahrazen většími a učinnějšími tlumícími prvky miskového tvaru (oranžové barvy), které snižují tření při zatížení a díky tomu se snižuje úhlové zrychlení.

U vnitřní EPS pěny byla navýšena její životnost a podle potřeby ji lze vyměnit za novou. Má vlastní tvarovaný plášť z PVC (polyvinylchlorid), který slouží k mnoha funkcím. Poskytuje pevnost a integritu EPS pěny a slouží jako kluzná plocha, která pomáhá snižovat síly úhlové akcelerace. EPS pěna má měkčí hustotu než EPP a je připevněna do přilby se 4 zamykacími kolíky, které se připojí k tlumícím prvkům systému ODS. Pro výměnu vnitřní EPS pěny využijte rebuild program, ve kterém vám výměnu této pěny provede náš proškolený pracovník. Více informací o tomto programu zde.

Optimalizované složení skořepiny

 

6D koncepce optimalizovaného složení skořepiny neurčuje jeden prvek, nýbrž systém, v němž se nachází více materiálů, které spolupracují společně a poskytují větší ochranu. Skořepina musí mít strukturální celistvost, aby se zabránilo jakémukoliv většími poškození samotné skořepiny. Skořepina nesmí být příliš měkká a ani tuhá. Přílišná tuhost skořepiny může vážně ohrozit rozložení energetické síly, která působí na přilbu při nárazu.


„TIME TO PEAK“ (TTP)

 

Délka času je velmi důležitá při  snižování přenosu energie na mozek.

Time to Peak je měření času (v milisekundách), přičemž energie  nárazu dosáhne maximální síly G  (vrcholu). Doba zpomalování je nejúčinnější složkou snížení  závažnosti a rozsahu jakéhokoli nárazu. Čím více času, tím méně  energie se stává přenosnou.

Pokročilá technologie ODS 6D  získává  daleko více času než  konkurence (viz graf).

 

ATR-1 vs ATR-2

 

Nová ATR-2 s pokročilým ODS patentovaným systémem, poskytuje podstatné zlepšení výkonu v porovnání se současným ATR-1, v celém rozsahu energetických nároků; nízké, střední a vysoké rychlosti pro lineární i úhlovou akceleraci.